Заходи з учасниками освітнього процесу
28 жовтня 2021року відбулася онлайн - зустріч спільноти практичних психологів та соціальних педагогів ЗЗСО та ЗДО за темою «Попередження негативних соціально-психологічних феноменів в педагогічних колективах. Вдосконалення навичок стратегії психологічного захисту». У заході взяли участь фахівці психологічної служби Гайсинської та Райгородської територіальних громад.
Наявність широкого інформаційного простору не забезпечує якісні та комфортні умови спілкування в трудових колективах. Негативним соціально-психологічним феноменам, які можуть наступити й зашкодити, можна завчасно запобігти. Для цього необхідно знати основні загрози, оцінити ризик та розробити стратегії захисту.
Програма вебінару передбачала розкриття теоретичних засад з даного питання та висвітлення кращого досвіду здійснення психологічного супроводу щодо попередження негативних соціально-психологічних феноменів в педагогічних колективах.
У ході вебінару досвідом роботи з колегами поділилася Аліна Володимирівна Бубновська практичний психолог ЗДО №4 «Зірочка» Гайсинської міської ради. Психологиня детальніше розкрила поняття мобінг, наголосила на відмінних рисах між булінгом та мобінгом, озвучила причини виникнення мобінгу з боку противника та надала поради, як не потрапити в пастку мобінгу. Поділилася з учасниками зустрічі навичками стратегії психологічного захисту під час роботи з працівниками в ситуації мобінгу.
Для формування методичного кейсу з даної тематики були надані посилання на джерела інформації (веб-ресурси), необхідні для професійного розвитку фахівців психологічної служби.
Зустріч пройшла ресурсно, продуктивно та актуально!
18 березня 2021 року відбувся онлайн-семінар керівників та вихователів-методистів закладів дошкільної освіти Гайсинської міської ради.
У ході роботи учасники семінару обговорили питання щодо створення умов для професійного зростання та емоційного благополуччя педагогічних працівників.
Професія педагога вирізняється низкою специфічних особливостей, головною з яких є безумовне спілкування з дітьми, а також вольовий стимул, який постійно спонукає до практичної педагогічної діяльності. Освітня діяльність не має фіксованого обсягу і загальноприйнятих критеріїв оцінки результативності, але потребує творчості, активного функціонування свідомості, постійної роботи над собою, удосконалення та поповнення знань, що часто призводить до емоційного перенапруження.
Як оволодіти техніками релаксації та техніками, які дають змогу швидко опанувати себе в стресовій ситуації практично продемонструвала практичний психолог ЗДО №4 «Зірочка» Бубновська А.В., а на основі презентації «Що таке стрес та як розвинути стресостійкість» розкрила зміст і напрями діяльності щодо даної проблеми.
http://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26243131/news/09-28-49-23-03-2021/
http://dytsadok.org.ua/dytyachyj-sadok/26243131/news/10-10-48-23-03-2021/
Згідно з планом роботи управління освіти, фізичної культури та спорту на ІІ квартал 25 квітня 2019 року на базі районного методичного кабінету відбулося методичне об’єднання фахівців психологічної служби району на тему «Формування громадських та соціальних компетентностей у здобувачів освіти».
Під час практичної частини методичного об’єднання практичні психологи та соціальні педагоги Гайсинського району взяли участь у тренінговому занятті (теоретична частина) ""Навчіть дитину захищатися" з питань формування навичок безпечної поведінки у дітей", завдячуючи методичним розробкам Тетяни Цюман, Олени Нагули та Українського фонду "Благополуччя дітей", яке для них організувала практичний психолог (ЗДО №4 м. Гайсин) Бубновська А.В.
У складі делегації психологів Вінницької області вона пройшла навчання організоване ВБО Українським фондом «Благополуччя дітей» за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні та провела майстер-клас для фахівців району, щодо впровадження програми «Навчіть дитину захищатися» з питань формування навичок безпечної поведінки дітей.
Учасники зустрічі отримали безкоштовні інформаційні брошури для дорослих матеріали щодо КБОС (кодекс безпечного освітнього середовища) завдячуючи Українському фонду "Благополуччя дітей".
Підсумовуючи роботу заходу, методист РМК Крук Л.П. націлювала колег на подальше впровадження програми «Навчіть дитину захищатися» та акцентувала увагу на важливості використання даної програми у роботі фахівцями психологічної служби, яка допоможе дорослим своєчасно сформувати навички безпечної поведінки у дітей.