ЗДО №4 "Зірочка", м. Гайсин
Вінницька область, Гайсинський район

Патріотичне виховання

Заняття - розвага "Мова - найцінніший скарб народу" 18.02.23

На базі приміщення закладу загальної середньої освіти І - ІІІ ступенів №1 м. Гайсин Гайсинської міської ради, вихователі Дубчишина С. В., Гуляренко С. М. та музичний керівник Ковтонюк Н. Є. провели заняття-розвагу до МІжнародного дня рідної мови на тему: "Мова - найцінніший скарб народу".

Світлана Василівна поглибила знання дітей про свою рідну країну Україну, її символи, формувала відчуття краси рідної мови. В занятті вихователь використала інноваційну технологію полілог за Наталією Гавриш. Діти із задоволенням відгадували "З якої казки герой?", " Відгадай казку" Декламували вірші про нашу рідну мову, продовжували прислів’я та приказки. В грі "Скажи лагідно" з допомогою м`ячика дітки утворювали лагідні слова. З допомогою мнемосмужок складали речення "Мова яка?".

 

 

Майстер - клас з батьками "Лялька-мотанка травниця"

Під час суботньої розваги 18.02.22 з дітками в іншій кімнаті проводився під керівництвом вихователя Крамаренко А. В.

Лялька здавна відома в усіх традиційних культурах не лише як дитяча іграшка, але й як могутній магічний талісман та оберіг родини .

Головним призначенням ляльки у давні часи було берегти душу свого власника від зла, хвороб і нечистих помислів, а лялечку-оберіг часом передавали з покоління в покоління. По закінченню дитячої розваги батьки подарували свої власновиготовленні обереги своїм діткам.

 

 

Майстер-клас "Духовний символ - Українського народу"   

09.02.23 р.Майстер-клас з виготовлення ляльок-мотанок для педагогів, провела та підготувала матеріал, з якого всі присутні виготовляли мотанки, вихователь Крамаренко Анна Василівна.

Ознайомила із різновидами ляльок- мотанок та їх історією виникнення. В українській культурі така лялька є символом жіночої мудрості, родинним оберегом. Педагоги створювали власні обереги, передаючи тепло своїх рук, любов і турботу. Кожна ниточка, кожен елемент одягу цієї ляльки містив особливий символічний зміст.

 

 

 

Дитячий волонтерський рух  в ЗДО                       
  Революція гідності; війна на Сході країни    розбудила           українську націю , нагадала нам, що ми є родом із вільнолюбивих козаків, і те що ми просто не маємо права смиренно опускати голови і коритися в той час коли розстрілюють наших найкращих синів, коли забирають наші українські землі, коли посягають на нашу людську гідність.

 

   Почуття патріотизму заполонило думки багатьох людей, воно наштовхує їх на добрі справи і з′явилося тисячі людей-волонтерів, які почали надавати допомогу нашим бійцям які захищають наші землі й нас. Працівники ДНЗ №4 і батьківська громада активно включились у волонтерський рух. Бабусі в’язали теплі носки, рукавиці, шарфи, принесли багато теплих речей, продуктів харчування, закупили чай, каву, цукор, яблуко, повидло, пекли пиріжки печиво, різноманітні смаколики. Щорічно на день св. Миколая та Великдень, організовували благодійні акції. Діти середньої групи виробляли власноруч печиво та прянички. Діти старших груп на занятті гуртка «талановиті пальчики» розписували їх помадками та глазур’ю.

       І творилось це з великою любов′ю невмілими пальчиками дошкільнят, з великим бажанням принести хвилини радості, тепло домашнього затишку.

У квітні 2017року в закладі була проведена благодійна акція «Від серця до серця». Гостями на цьому святі були учасники АТО, волонтери та батьки. Родинами дітей та працівниками закладу було розгорнуто ярмарок солодощів,  - продавалося печиво, пиріжки, міні-піца шматочки апетитних тортиків та тістечка, домашні цукерки та желе. Це дало можливість зібрати 3.500 тис. гривень на які було закуплено і передано до військового шпиталю 20 комплектів самих необхідних речей.

     Великдень – це свято яке святкують усі люди.  Великодній тиждень в нашому ДНЗ №4 «Зірочка» відзначився проведенням благодійного свята – акції «Україна святкує Великдень». На передодні було оголошено конкурс на кращий великодній вінок та великодню писанку. Батьки груп «Сонечко» і «Кошеня»  проявили не аби яку творчість  і підготували чудові великодні символи.  До участі в акції підключилися батьки усіх груп садочка, вони зібрали: пасочки, смаколики,  всього, 42 кг солодощів. Ці гостинці отримали морські піхотинці 57 бригади, що базується Пісках та  бійці, проходять реабілітацію у вінницькому військовому клінічному шпиталі. Було дуже приємно отримати дзвінки подяки від наших захисників. Волонтерський рух ЗДО № 4 «Зірочка» відзначений грамотами Голови наглядово-координаційної Ради громадянської організації та волонтерів при ВМКЦУ, Головою благодійного фонду «Миротворець України», Головою вінницького союзу учасників АТО, Головою громадянської організації Всеукраїнського об′єднання «Асоціації воїнів АТО»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Музей «Бабусина світлиця» працює у дошкільному закладі освіти №4 «Зірочка»

Глибоке переконання у мудрості слів: «Без минулого не може бути майбутнього», спонукало завідувачку ЗДО  №4 Бубновську Л.Ф  з допомогою колег Кривіцької О. В,  Польової  К. М  відкрити, облаштувати народознавчий музей «Бабусина світлиця». В ньому  зібрано старовинні речі, скриня, дерев′яне ліжко, лави, мисник, предмети домашнього вжитку, прялка, колиска,  ткацький верстат та багато іншого.

        Облаштували покуть божницями, дідухом, лампадкою, іконами. За допомогою колег зібрали багато  різноманітного посуду  та предметів, що використовувались колись в господарстві: коромисло,  рубель, коцюба, рогачі, ночви.

      Окрасою музею стали різноманітні хустки, які носили ще наші бабусі а також спідниці, кожух,  сорочки та багато іншого одягу якому понад 100 років.

       Вдалося зібрати  рушники: весільні, плечові, домоткані стирачі,  оберегові, гостинні, дитячі та інші.  Зібрані  вишивки та рушники полтавської, черкаської,  вінницької  та ужгородської областей.

       Діти нашого закладу мають можливість  познайомитися  з предметами народних ремесел різьбярством, лозоплетінням,  гутництвом,  ткацтвом,  гончарством,  писанкарством, витинанка  та соломоплетіння. З великою цікавістю   та радістю діти сприймають  і  українські народні іграшки, які зібрані в музеї.

     Відвідування музею «Бабусина світлиця» сприяє вихованню поваги до історичного минулого нашого народу, його традицій, оберегів та виховує любов до рідного краю.

 

           

 

 

          Морально-патріотичне виховання дошкільнят

Дошкільний навчальний заклад №4 багато років поглиблено працює над питанням морально-патріотичного виховання дошкільнят, впроваджуючи гуманістичну педагогіку В.О.Сухомлинського. Він переконливо довів, що основною рисою справжнього українця є патріотизм – любов до Батьківщини, до свого народу, адже «Батьківщина включає в себе родину, рідну домівку, природу». Формувати ці глибокі почуття з раннього віку, вчимо слухати і любити маму, татка, бабусю і дідуся, робити їм приємні сюрпризи, розуміти їхній стан.

У старших дошкільників формуємо почуття обов’язку, поваги, пошани до старших, друзів, членів родини, міста, до своєї Батьківщини.

   

 

Перспективний план занять з громадянського виховання

Розроблено перспективний план занять з громадянського виховання та тематичні бесіди з морального виховання. В кожній групі оформлені національні куточки, створена «Бабусина світлиця», де зібрані матеріали побуту минулого, народні обереги, державна символіка, предмети народних ремесел, матеріали українського фольклору. Оформлені матеріали про історичне минуле Гайсинщини, про фольклориста, етнографа Г.Т.Танцюри та матеріали народних рослинних оберегів.

 


Патріотичне виховання в ЗДО №4 "Зірочка".docx

 

 

Єдиний ВЕБ-портал використання публічних коштів

 

 

Гайсинська міська рада

 

 

Публічні закупівлі

Гайсинська районна державна адміністрація

Гайсинська районна рада

Логін: *

Пароль: *